איך מתארגנים לקמפינג חורף קריר?

תאריך: 15.07.2018

לפני היציאה לשטח בחורף, חשוב להכין ציוד לקמפינג המתאים למזג האויר הקר והגשום, ושיסייע לכם להפיק את המייטב מהחוייה בשטח.


קמפינג בתנאי קור וגשם – 15 טיפים שכדאי לקחת איתכם לקמפינג בחורף:

1. גפרורים תקינים – אירזו יותר גפרורים לקמפינג ממה שנדמה לכם שתזדקקו. שימו את הגפרורים באריזה קשיחה העמידה למים, לא בפלסטיק העלול לקפוא ולהישבר בקור. מומלץ שתהיה עליכם גם אבן אש.

2. הכינו "כדורי אש" - בהכנת הציוד לקמפינג, הכינו מראש בבית, כדורי צמר גפן קטנים, הספוגים בוזלין, ועטופים בנייר כסף. כדי להשתמש חרצו איקס בנייר הכסף ועם גפרור הציתו את הכדור. הוא אמור להידלק במהירה ולדלוק דקות ארוכות, תלוי כמה וזלין נספג בצמר הגפן.

3. הגדילו את הרוכסנים – חברו לרוכסנים טבעות מתכת, של מחזיקי המפתחות למשל, זה יקל עליכם את האחיזה בו בפתיחה של התיק בשטח, במיוחד שאתם לובשים כפפות עבות, ובתנאי גשם וקור עז. 

4. עושים/ות יוגה ? – מצויין, מומלץ להשתמש במזרן היוגה או בשניים כחוצצים בין הקרקע לשק השינה שלכם לשינה נעימה יותר בלילה.

5. בנו "קיר רוח" – אם רוח נושבת מכיוון מסויים, מומלץ למתוח בד חזק בין שני עצים למשל מכיוון זה. זה יפחית את הקור (והגשם/שלג) שיכנס לאוהל ויקל על עשיית מטלות נוספות במאהל כמו הדלקת אש, בישול וכדומה.

6. סוללת גיבוי למכשיר הסלולרי - אם אין בראשותכם סוללת גיבוי או בטרייה נוספת, שימרו על סוללה למקרה של מצוקה.
7. לפני הכניסה לשק השינה - התנענעו לפני השינה, קפצו קפיצות במקום, עשו מתיחות והיכנסו לשק השינה כשגופכם חם. חום זה ישמר בשק השינה. בנוסף השתדלו לצמצם מרווחים גדולים בתוך שק השינה שאתם בפנים, הם מקשים על גופכם לשמור על חומו. אפשר ל"דחוף" בגדי החלפה לצדכם ולצמצם את הרווחים. גם כשתקומו בבוקר זה יקל עליכם ללבוש את הבגדים כי הם לא יהיו קפואים. 

8. שימוש בשקית חימום - ניתן להשתמש בשקית לחימום הידיים גם לחימום שק השינה לפני הכניסה אליו. ניתן גם לשים אותה בבוקר בנעליים ולחמם את כפות הרגליים לפני נעילת הנעליים והיציאה לטרק מן המחנה.
9. שינה ב"כפיות" – אם אתם לא לבד באוהל, שנו ביחד קרוב, זוהי דרך מצויינת להתחמם ולשמר את חום הגוף בתנאי קור.

10. בקבוק חם – מיזגו מים רותחים לבקבוק שלכם (וודאו שיכול להכיל מים רותחים), עטפו אותו בגרב או שתיים, והניחו בשינה בין כפות הרגליים שלכם. בבוקר גם יהיו לכם מים פושרים ונעימים לשתייה.
11. חריץ אויר באוהל – גם בקור עז הקפידו להשאיר חריץ אויר קטן. בקור, כשהאוהל אטום, חום הגוף והנשימה עלולים ליצור עיבוי שיכול להוביל ללחות ולקור גדול יותר באוהל. הדבר תקף גם לגבי בישול באוהל, לכן יש לבשל מחוצה לו.

12. מתכוונים לבשל בקמפינג? – לא לשכוח בסיס מייצב לסיר, הוא יקל על עבודתכם משמעותית בשטח.
13. מומלץ לא לצאת לקמפינג לבד – עדיף בקבוצה או לפחות כזוג, כך שבמקרה חירום תוכלו לדאוג אחד לשני ולהזעיק עזרה במידה הצורך. 

14. התחילו לטייל מוקדם בבוקר – בחורף הימים קצרים ואתם לא רוצים להגיע למצב של חיפוש המחנה בחושך מוחלט.
15. הישארו יבשים! - הסכנה הגדולה ביותר למטיילים בתנאי קור היא היפותרמיה. גרבו גרביים מתאימות, נעלו נעליים אטומות ולבשו שכבה חיצונית המגנה ו/או דוחה מים (לקריאה על לבוש בשיטת השכבות לחצו כאן).