הודו - לא רק לתרמילאים

תאריך: 01.08.2019

הודו היא מדינה בדרום יבשת אסיה שמשתרעת על רובה של תת היבשת ההודית. הודו גובלת בצד מערב בפקיסטן, בצד צפון-מזרח במדינות נפאל, סין ובהוטן ובצד מזרח בבנגלדש ובבורמה (מינאמר). בנוסף, יש לה קו חוף לצד האוקיינוס ההודי שאורכו הוא יותר מ-7000 ק"מ.

הודו היא המדינה השביעית בעולם מבחינת גודל והודות לאוכלוסייתה המגוונת (יותר ממיליארד איש בני דתות שונות ובראשם הדת ההינדית) – מדברים בה יותר מ-100 שפות שונות למרות שהשפה הרשמית היא אנגלית. 

כשמוסיפים לכך את העובדה שהודו מחולקת ל-29 מדינות שלכל אחת צביון משלה התוצאה אחת – מדינה מגוונת מבחינה תרבותית ועשירה בצבעים ובריחות שכל אחד ימצא בה משהו לאהוב. למעשה, בהודו יש תמהיל של חדש וישן ושל קודש וחול שאי אפשר למצוא במקומות אחרים.

גאוגרפיה

למרות שבמרבית שטחה של הודו שורר אקלים מונסוני ניתן להבחין בין 3 עונות שנה עיקריות: העונה השחונה והקרה בין אוקטובר לפברואר, העונה השחונה והחמה בין פברואר ליוני והעונה הגשומה והחמה בין יוני לספטמבר.

הודו מחולקת ל-4 אזורים גאוגרפיים: הרי ההימלאיה בצפון, אזור השפלה שבה זורמים הנהרות הגדולים ובראשם הנהר הקדוש הגנגס, מדבר טהאר בצפון-מזרח ורמת דקאן. כל אלו מושכים להודו כ-10 מיליון תיירים בשנה.

למעשה, בהודו ניתן למצוא כמעט את כל הנופים האפשריים: הרים מושלגים בצפון, ג'ונגלים פראיים שבהם חיות באופן טבעי לחלוטין חיות בר כמו פילים ונמרים, מטעים נרחבים של תה, מדבריות, חופים טרופיים בדרום ועוד – מה שאומר שאפשר ליהנות כמעט מכל האפשרויות במדינה אחת בלבד.

לא רק תרמילאים

הודו אמנם נחשבת ליעד פופולרי בקרב תרמילאים שמבצעים פעילויות שונות (החל מטיפוס על הריי ההימלאיה בצפון וכלה ברכיבה על גמלים במדבר), אבל היא הרבה מעבר לזה. למשל, בהודו יש מקדשים רוחניים של דתות שונות שבהן ניתן ללמוד ולתרגל יוגה ומדיטציה – מה שאומר שהיא מתאימה לבני כל הגילים ולכל סגנונות הטיול.

אחת האטרקציות התיירותיות הבולטות בהודו היא הטאג' מאהל בעיר אגרה – מונומנט ארכיטקטוני מפואר שבנה הקיסר המקומי לזכר אשתו המנוחה. אתר זה הוכרז כאחד מ-7 פלאי עולם ומושך אליו כ-3 מיליון תיירים כל שנה.

אטרקציות נוספות בהודו שמושכות אליהן תיירים רבים הן הפסטיבלים השונים לאורך השנה, למשל החג ההינדי הולי שנחגג בסוף החורף, חג האור ההינדי שנקרא דיוואלי ומעל הכל – קומבה מלה – ההתכנסות הדתית שנערכת פעם ב-3 שנים על גדות הגנגס ונחשבת לגדולה מסוגה בעולם.