הלדרמן - חברו הטוב ביותר של האדם!

תאריך: 07.02.2019

 אם תשאלו כל איש שטח, חייל, מילואימניק או הנדי-מן (מקצוען או חובב) על רב הכלי המועדף עליו, סביר להניח שתזכו להרמת גבה קלה. לא, לא בגלל שהם אינם יודעי מהו רב כלי (אולי מולטי טול יהפוך אתכם לנהירים להם יותר), אלא פשוט מכיוון שכולם מכנים אותו (ובצדק!) בשם הגנרי - לדרמן. כבר שנים שמולטי טול זה "לדרמן", גם אם הוא בכלל מתוצרתה של חברה אחרת. ככה זה, כשאתה אוהב את מה שאתה עושה, ואתה טוב במה שאתה עושה - התהילה כבר מגיעה מעצמה.

 

אז בואו נדבר קצת על לדרמן (וכן, בניגוד לאגדות האורבניות, היה אדם בשם זה.)

טים Leatherman (יליד אורגון) קיבל את התואר שלו בהנדסת מכונות מאוניברסיטת אורגון. ב-1975, בעודם בטיול מצומצם-תקציב בכבישי אירופה, נתקלו טים ואשתו בלא הרף בצורך לבצע תיקונים שונים במכונית הפיאט המקרטעת שלהם. האולר השוויצרי הבסיסי והעלוב (יחסית לרבי הכלים של Leatherman אותם אנחנו מכירים כיום) שימש אותם לכל דבר, מפריסת הלחם ועד לתיקון הרכב. אבל, הצורך בכלים רציניים יותר (כמו פלאייר) שכמובן לא נכללו באולר, הנביטו במוחו של טים את הרעיון לכלי משוכלל, שאת הסקיצות עבורו, החל לשרטט עוד במהלך הטיול. שלוש שנים לאחר מכן, אחז טים בידו את הפרוטו-טייפ הראשון של Leatherman, אשר למרבה הצער ההפתעה, לא התקבל באהדה לה קיווה.

 

עשרות שנים ספורות לאחר מכן, אין כמעט אדם בעולם שאינו מכיר את ה-Leatherman, שכמו שהזכרנו, הפך לשם הגנרי לרבי כלים. עכשיו, זה לא משנה אם אתם אנשים של ה- Sidekick או מכורים ל-Wave Plus, אם אתם חיילים שנעזרים בלדרמןKBX הצבאי או שאתם אנשי שטח שלא זזים לאף מקום בלי הלדרמן REBAR הצבאי שלכם, בשורה התחתונה, אתם יודעים לזהות איכות, ולכן, אתם תדאגו שהלדרמן שלכם יהיה באמת מתוצרת Leatherman, ולא חיקוי סיני כלשהו!

 

אגב, מילה לסיום,

אם כבר הזכרנו את ה-REBAR וההיסטוריה של לדרמן, חובבי המולטי-טולים הוותיקים שמבינינו, יזהו את קווי הדמיון הקיימים בינו לבין ה- SUPER TOOLשהיווה מוצר הדגל של לדרמן במשך שנים. כך שלא, אתם בהחלט לא מדמיינים, קווי המתאר של ה- REBAR אכן הגיעו ממנו!

ניתן לרכוש דגמים נבחרים אצלינו, לחצו כאן.