רבי כלים - כל כלי - כלי!

תאריך: 29.04.2019

החל מהאולרים השוויצרים (זוכרים איזה מצרך מבוקש הם היו בישראל לפני מספר עשורים? לא היה אחד שחזר מאירופה בלי כמה אולרים אדומים בסיסיים כאלה) ועד לרבי הכלים האפיים והקלאסיים כמו SOG (מאז 1986) והלדרמן (שהקדים אותו במספר שנים), עברו רבי הכלים דרך ארוכה ומפותלת, כשהם מלווים חיילים קרביים ואנשי שטח מנוסים באותה מקצוענות ונאמנות בה הם מלווים גברים (ובל נשכח גם נשים!) ביתיים יותר, כשהם מספקים, גם לאלה וגם לאלה, את ארגז הכלים המושלם והאולטימטיבי בכלי בודד אחד!

 

אז מהו סוד הקסם של רבי הכלים?

למעשה, את הסקס-אפיל של הכלים האלה ניתן לחלק למספר רבדים, כשלכל אחד מאיתנו, אנשי המולטי-טולז, (כנראה) קוסם לפחות פן אחד מהם.

ü        האספקט הראשון, יכול להיות, למשל, העובדה כי ברב כלי כל הכלים מרוכזים במקום אחד - אתם לא צריכים לחפש את מברג הפיליפס שלכם בארגז כלים אחד, אחריו - את השופין בארגז אחר, ובתור פינאלה, את קוצץ התיל בארגז השלישי. הכל כאן, זמין לכם ברב כלי (טוב, במקרה שלנו, דיברנו על הלדרמן WINGMAN, אבל היתרון הזה קיים גם ברבי כלים האחרים!). החיסרון הגדול? אם אתם מאבדים אותו או (רחמנא לצלן, ירחם האל על נשמתם החוטאת J) שגונבים לכם אותו, אבוד לכם - איבדתם את כל ארגז הכלים שלכם במכה אחת...

ü        האספקט השני הוא, שבניגוד לארגזי הכלים הספוראדיים שלכם, רבי כלים מכילים באמת את הכלים להם אתם זקוקים ולהם אתם עשויים להזדקק במצבי חירום (כן, אנחנו יודעים, אתם נינג'ות מלידה ומנצחים את צ'ק נוריס עם יד אחת קשורה, אבל איך תפתחו בקבוק יין בערב רומנטי בחוף הים בלי חולץ הפקקים שב-POWERLITRE של SOG? עם בורג, סכין ופלאייר? Not cool! לגמרי לא!).

ü        האספקט השלישי הוא, שלמעשה, אין סוף לדברים שאתם יכולים לעשות גם עם רב כלי מצומצם למדי. אם תיקחו, לדוגמה, את הלדרמן STYLE CS הקומפקטי והסולידי, שמכיל "רק" שישה כלים (מספריים קפיציות חזקות, סכין ממתכת, שופין ציפורניים, מברג שטוח/פיליפס, פותחן בקבוקים ופינצטה) ותבחנו אותו מקרוב, יעלו לכם בראש עוד עשרות דברים אותם ניתן לעשות עם כל אחד מהכלים הכלולים בו, מעבר לשימוש המוצהר. כך שאם יש לכם חשיבה יצירתית ורב כלי אמין, אתם בהחלט עשויים להתגלות כמקגייור הבא!

ü        האספקט הרביעי הוא תקופת האחריות. בעולם בו אנחנו רגילים שתקופת האחריות על מוצרים וציוד מסתיימת יומיים לפני שהמוצר הולך בדרך כל בשר ושובק חיים, תקופות האחריות שמציעות יצרניות רבי הכלים על הציוד שלהן הן ארוכות במיוחד (לכל החיים?). מה גם שחייבים לזכור שמדובר בכלים שנועדו לעבודה בתנאי שטח ולא בסלון הממוזג שלכם, כך שאחריות לכל החיים ועוד על ציוד Heavy duty? לגמרי מדובר בביטחון עצמי ובאמון במוצר, שכמובן, מגובה גם במקצוענות!

אנחנו יכולים לחשוב לפחות עוד על חמישה אספקטים ויתרונות שונים שיש לרבי כלים עבור כל אחד (ואחת!) מאיתנו, אבל הרעיון כנראה מובן כבר, אז נעצור כאן.

 

בשורה התחתונה,

ישנם מעט מאד דברים בטוחים, נאמנים ומהימנים בחיים כמו המולטי-טול האישי שמלווה אותך לכל הדרך, החל בתקופת הצבא (או תנועת הנוער) ולאורך כל החיים. כך שאם עדיין לא מצאתם לעצמכם את הכלי שמתאים בול ליד שלכם, את המולטי טול שמתאים בדיוק לאורח החיים שלכם, סימן שלא ביקרתם בדף הנכון אצלנו!

 

אגב,

רב כלי איכות כזה יכול להיות מתנה נפלאה!

מי אמר שחייבים לקנות מתנות דווקא לאחרים, ולא לעצמכם?

לגמרי מגיע לכם!