פורטוגל

תאריך: 01.08.2019

פורטוגל היא מדינה בדרום מערב אירופה שנמצאת בחלק המערבי של חצי האי האיברי. המשמעות היא שמכיוון צפון ומזרח פורטוגל גובלת עם ספרד ומצד מערב ודרום – באוקיינוס האטלנטי. 

עם זאת, האקלים בפורטוגל הוא ים תיכוני, מה שאומר שהיא מתאימה לביקורי תיירים במשך כמעט כל השנה.

הודות לקרבתה לים ולהיותה הנקודה היבשתי המערבית באירופה - פורטוגל נחשבה למדינת חלוץ בעידן התגליות האירופאי והייתה מעצמה קולוניאלית ששלטה באפריקה (אנגולה), בדרום אמריקה (ברזיל) ובמזרח הרחוק (מקאו) וכן בנתיבי המסחר בין אירופה להודו ולמזרח הרחוק. 

למה פורטוגל?

בביקור בפורטוגל ניתן לחוות את העושר של העבר, למשל בארמונות, בכיכרות, בפארקים, באתרים ההיסטוריים ובמוזיאונים שמציגים את האימפריה הפורטוגזית במלוא תפארתה.

בנוסף, בפורטוגל יש נופים מקסימים, עיירות קטנות וציוריות וכן חופים שטופי שמש מדהימים שבהם ניתן לבלות חופשת בטן-גב כהלכתה, בעיקר החופים באזור דרום המדינה (למשל עיירות הנופש במחוז אלגרבה) שנמצאים במפרצים קסומים למדרגות צוקים תלולים.  

למעשה, טיול בפורטוגל מתאים לכל אחד כי יש בה הכל: ערים קולוניאליות עם ארמונות ומנזרים לצד ערי חוף תוססות ונופים מרהיבים ביופיים.

ליסבון והאזור

בירת פורטוגל ליסבון שוכנת בשטח הררי בשפך נהר טיזו והיא הבסיס לחופשה במדינה. מרבית האטרקציות התיירותיות של העיר נמצאות ברובע בלם.

למשל לבקר באנדרטת המגלים לזכר מגלי העולם הפורטוגלים, לראות את יופיין של כיכרות העיר המפוארות מרקש דה פומבל, רוסיו ורשטאורדורש, לשוטט בסמטאות הצרות ולבקר במוזיאונים, בגנים (למשל הגנים הבוטניים וגני אדוארדו ה-7), במבצרים ובאתרים דתיים.

באזור ליסבון נמצאים אתרים מרתקים לא פחות. למשל, העיירה סינטרה שמוקפת ביערות ומשופעת בארמונות ובטירות. שני מוקדי העניין העיקריים במקום הם המבצר בסגנון המורי פלסיו נשיונל ומנזר הקפוצ'ינים.

מקומות מעניינים נוספים באזור ליסבון הם העיירה אובידש שבה ניתן לשוטט בסמטאות ציוריות, העיירת הנופש קשקאיש, מצוק קאבו דה רוקה שהוא הנקודה היבשתית המערבית ביבשת ומנזר מאפרה – המקום ששימש השראה לספר "דבר ימי מנזר" של סראמאגו. 

מרכז פורטוגל

במרכז פורטוגל נמצאות אטרקציות רבות. למשל, העיר קואימברה שכוללת אוניברסיטה עתיקה ומרהיבה ביופיה ואת אתר המיניאטורות מיני פורטוגל.

אטרקציה נוספת היא עיר התעלות אוויירו שמכונה "ונציה של פורטוגל" ובסמוך לה יער בוסאקו – יער שכולל 700 מינים שונים של עצים ונמצא בנוף מרהיב ביופיו בין הרים, אגמים ועמקים ציוריים.