הרפובליקה הדומיניקנית

תאריך: 01.08.2019

הרפובליקה הדומיניקנית נמצאת בחלקו המזרחי של האי היספניולה שמשתייך לקבוצת האנטילים הגדולים באיים הקריביים – חלק שמהווה כ-63% מהאי כולו, כך שהרפובליקה הדומיניקנית היא המדינה השנייה בגודלה באיים הקריביים כולם.

הרפובליקה הדומיניקנית נתגלה ע"י קולומבוס במסעו הראשון לגילוי אמריקה והוא אף היה מושל המקום. 

עם זאת, הרפובליקה הדומיניקנית היא לא היסטוריה אלא גם תרבות ייחודית שכוללת מוסיקה, אמנות ומוצרי צריכה שמיוצרים במקום כמו רום, סיגרים, שוקולד, קפה, ענבר ואבני פקטוליט.

האקלים ברפובליקה הדומיניקנית

הודות למיקומה הרפובליקה הדומיניקנית נתונה להשפעתן של רוחות הסחר, רוחות שגורמות לכמויות גשמים גדולות בעיקר בצפון המדינה ולמזג אוויר טרופי במשך כל השנה. 

הטמפרטורות ברפובליקה הדומיניקנית נעות בין 19-34 מעלות צלסיוס – מה שהופך אותה ליעד תיירותי רב-שנתי.

הרים סביב לה

שכנתה ממערב של הרפובליקה הדומיניקנית והמדינה שחולקת איתה את האי היספניולה היא האיטי, אבל בניגוד אליה ולרוב האיים הקריביים הרפובליקה הדומיניקנית נחשבת למדינה הררית. 

ברפובליקה הדומיניקנית יש הרים בגובה של יותר מ-3000 מטר מעל פני הים בשלושה רכסים: רכס קורדיירה סנטרל במרכז המדינה ובו נמצא הר פיקו-דוארטה – ההר הגבוה ביותר באיים הקריביים שמתנשא לגובה של 3175 מטר מעל פני הים. 

בצפון נמצא רכס קורדיירה ספטנטריונל שחוצץ בין עמק ביאו למישורים לחוף האוקיינוס האטלנטי. במזרח המדינה נמצא רכס הרי המזרח. 

הרים אלו מכוסים ביערות עד עבותים ובין הרכסים השונים מפרידים עמקים פוריים, נהרות, אגמים (למשל אגם אנריקיו שהוא האגם הגדול ביותר באיים הקריביים) ומישורים – מה שהופך את המדינה לחקלאית מצד אחד ולמגוונת במיוחד מבחינה נופית מצד שני.

גן עדן קריבי שיש בו הכל

מצפון הרפובליקה הדומיניקנית נמצאת לחופו של האוקיינוס האטלנטי ומדרום לחופו של הים הקריבי – מה שיוצר קו חוף שאורכו 1609 ק"מ. מתוכם יש ברפובליקה הדומיניקנית 402 ק"מ של חופים שנחשבים לטובים בעולם.

בנוסף, הרפובליקה הדומיניקנית משופעת בהיסטוריה עשירה, בתרבות מרתקת וידועה בהכנסת האורחים של תושביה – מה שהופך כל ביקור במקום לחוויה שמערבת את כל החושים. 

יחסית לאיים הקריביים כולם הרפובליקה הדומיניקנית נחשבת ליעד המגוון ביותר מבחינה תיירותית, כך שהיא תמהיל מושלם של נוף אקזוטי, קסם בתולי ופעילויות ימיות אינסופיות.

בנוסף, הרפובליקה הדומיניקנית נחשבת היעד הטוב ביותר לגולף באיים הקריביים בכלל ובדרום אמריקה בכלל, נחשבת יעד מועדף לחתונות ומאפשרת לכל אחד למצוא בה את מבוקשו.