שביל ישראל

תאריך: 14.09.2020

שביל ישראל שנחנך ע"י החברה להגנת הטבע ב-1995 הוא הרבה יותר משביל הליכה. השביל שמשתרע על 1000 ק"מ עובר באתרים היסטוריים (מצדה כדוגמה) ובתופעות טבע שיש רק פה (מכתש רמון למשל) – מה שהופך אותו למיקרוקוסמוס של ההוויה הישראלית מבחינה תרבותית, היסטורית וגאוגרפית ולדרך הטובה ביותר להכיר את ישראל לעומק.

לא פלא ששביל ישראל הפך במהירות לחביב על המטיילים הצעירים, כך שלא נדיר למצוא מטיילים שהולכים לאורכו במסגרת אתגרי בר/בת מצווה למיניהם. וכמובן שבתקופת הקורונה כשאין טיולים לחו"ל שביל ישראל הפך למתוייר עוד יותר.

מהם המקטעים האהובים על הישראלים בשביל ישראל ואיך להיערך לטייל בשביל ישראל? כל התשובות לשאלות אלו מיד. אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא ולצאת איתנו למסע בשביל ישראל.

איך להיערך לטיול בשביל ישראל?

שביל ישראל מסומן בצבעים לבן, כחול וכתום והעונות הטובות ביותר לחוות אותן הן עונות המעבר: אביב וסתיו. לפני טיול יומי בשביל מומלץ להצטייד בתיק גב (בנפח של לפחות 30 ליטר), בנעלי/סנדלי הליכה, בבגדים מנדפי זיעה (למשל מכנסיים וחולצות דריפיט), בבקבוק מים גדול או בשלוקר (תיק מים), אוכל לכל משך זמן הטיול, כובע וכמובן קרם הגנה.

לטיולים של מספר ימים בשביל ישראל יש להצטייד באוהל או בשק שינה וכן באביזרים. למשל, מקלות הליכה, כלי בישול שמתאימים לשטח (גזיה למשל), ציוד של עזרה ראשונה, תכשירי דוחי יתושים, פנס ראש וכמובן מפה לסימון שבילים.

איזה מקטעים נחשבים לפופולריים?

יש צורות שונות לחלק את שביל ישראל למקטעים שונים. הדרך הפופולרית ביותר היא לחלק אותו למקטעי הליכה יומיים – מה שיוצר 51 מקטעים. לפניכם 5 המקטעים היומיים האהובים ביותר:

  • מצד תמר – המכתש הקטן – מסלול שמלא בצבעים, בנופים מהפנטים שכאילו נלקחו מכוכב אחר ובעיקר ביופיו של המכתש. שימו לב- מדובר במקטע אתגרי עם הרבה ירידות ועליות.
  • הר יונה- אלון הגליל – הליכה קלה בין נופים, תצפיות מרהיבות ופריחה עונתית שהופכת את המסלול ללא פחות ממופלא.
  • בית גוברין-תל קשת – מסלול הליכה קל שכולל שדות חיטה מאופק לאופק, תלים עתיקים והרבה מרחבים. צבעי המסלול משתנים בהתאם לעונה, כך שלא משנה מתי תבואו כי תמיד תיהנו
  • נחל חווה- מצפה רמון – מסלול הליכה בין גבי מים בלב המדבר שמסתיים במכתש הכי גדול בעולם. מקטע זה אינו קל אבל יפה להפליא – מה שהופך אותו לחובה לכל מטייל
  • נחל אורון – נחל מדור – מסלול שנחשב למקטע הקשה ביותר בשביל ישראל, אבל ההשקעה משתלמת. המסלול עובר בין מדרון למצוק, צופה על המכתש הגדול ומאפשר טבילה בגבים – מה שאומר שמדובר בחוויה שלא תשכחו לעולם.

קטגוריית המוצרים המומלצים שלנות לטיול בשביל ישראל לחצו כאן 

רשימת ציוד מומלץ לטיול בשביל ישראל לחצו כאן