תאילנד - גן עדן עלי אדמות

תאריך: 01.08.2019

תאילנד היא מדינה שנמצאת בדרום מזרח אסיה ושנקראה בעבר סיאם. תאילנד גובלת בצד צפון מזרח במדינת לאוס, בצד דרום מזרח בקמבודיה בצד דרום במלזיה ובצד צפון מערב בבורמה (מיאנמר). תאילנד מחולקת ל-6 מרחבים גאוגרפיים שלכל אחד אפיון משלו. 

למשל, אזור הצפון הוא הררי, האזור הצפון-מזרחי מוגדר ע"י רמת קוראט וגבולו המזרחי הוא נהר המקונג, האזור המרכזי מאופיין ע"י עמק של נהר הצ'או-פראיה ובליבו עיר הבירה בנגקוק, באזור הדרום נמצא מיצר יבשתי שמגיע לחצי האי המלאי ומשני צדדיו איים: בצד המזרחי האיים של מפרץ תאילנד ובצד המערבי איי אנדמן ובראשם פוקט.

רוב תאילנד (מלד המצר היבשתי בדרום המדינה שבו תמיד שורר אקלים חם ולח) מאופיינת באקלים טרופי ובשתי עונות מונסונים: הראשונה מתרחשת בחודשים מאי-ספטמבר ומתאפיינת במונסונים דרום-מערביים שיוצרים אקלים גשום, לח וחם. התקופה השנייה מתרחשת בחודשים נובמבר-מרס ומתאפיינת במונסונים צפון-מזרחיים שיוצרים אקלים צונן ויבש.

גן עדן עלי אדמות

עם זאת ואולי למרות זאת, תאילנד נחשבת לאחד מאתרי התיירות הפופולריים בדרום מזרח אסיה הודות לשילוב בין איים אקזוטיים, מקדשים בודהיסטיים עתיקים, נופים פראיים ובתוליים, שבטים שיד הזמן לא נגעה בהם ובתרבותם והיסטוריה מפוארת ועשירה – מה שמבטיח שכל ביקור במדינה יהיה מרתק ושכל אחד ימצא בה את מבוקשו.

תאילנד היא גן העדן האמיתי בעיקר לחובבי טבע. נכון ל-2016 יש בתאילנד 127 פארקים לאומיים מתוכם 2 פארקים ימיים. האזור הטוב ביותר בתאילנד לאלו שמחפשים טבע ונופים הוא צפון המדינה, בעיקר צ'אנג מאי - העיר הגדולה באזור זה שמשמשת נקודת מוצא לטיולים בהרים וביערות.

אלו שמחפשים חופשה בסגנון בטן-גב יאהבו את אזור דרום תאילנד: איים טרופיים עם חופים מוזהבים, עצי קוקוס שמגיעים עד קו המים, מים צלולים והרבה הנאות ימיות כמו שנירקול, צלילה ועוד. 

שילוב תרבותי נדיר  

גם בתחום המסחר תאילנד נחשבת לגן עדן. למשל, משא ומתן ואף מיקוח הם חלק מהתרבות המקומית אבל יש להם כללים, למשל שימוש בהומור, קנייה בשעות מסוימות שנחשבות לבעלות מזל במיוחד ועוד.

אמנם מרבית אוכלוסיית תאילנד הם בודהיסטית אבל התרבות במדינה אינה דתית. למשל, התאילנדים מאמינים שלכל בית יש רוחות השומרות עליו והם מקדישים להן אזור מסוים, מגישים להן מנחות יומיומיות ומקפידים על ניקיונו. 

למרות זאת, תאילנד היא אחת המדינות המודרניות באסיה ויש בה שילוב יוצא דופן של ישן וחדש, למשל הקידמה המערבית מתקיימת בשלום לצד תרבות עתיקה – מה שיוצר הרמוניה נדירה. למשל, תאילנד היא אחת המדינות היחידות שבה ניתן למצוא שווקים מסורתיים לצד קניונים ממותגים.