למה להיות מתוח? לך על בטוח!

תאריך: 15.05.2019
לצאת לטיול בחו"ל, זה תמיד כיף. בין אם אתם מתכננים לכם חופשת בטן-גב באחד מחופי תאילנד עם קוקטייל מאי תאי צונן ביד, ובין אם אתם חושקים בטרק בהרים בדרום אמריקה, למשל, עם מוצ'ילה, שק שינה ואנרגיות בשמיים. אבל, עצם זה שאתם יוצאים מגבולות המדינה, כבר אומר שאתם נמצאים בסוג של מצב של "נחיתות", יחסית לתושבים המקומיים. אתם פחות מכירים את השפה המדוברת והניואנסים שלה, אתם לא יודעים מיד להיכן לפנות כאשר מתרחש משהו, ובמקומות מסוימים בעולם, לא רק שהמשטרה המקומית אינה עושה כמיטב יכולתה כדי לסייע לזרים (היי, במקרה הזה, אתם ה"זרים"!), אלא שהיא אף מתעלמת כפי יכולתה מתלונות המוגשות על ידם נגד תושבים מקומיים. כך שאתם עלולים למצוא את עצמכם במצבים לא נוחים, בלשון המעטה. כיצד לשכנע את המשטרה המקומית לפעול, אין לנו דרך שנוכל להציע לכם. מה שכן, ריכזנו עבורכם רשימה של דברים שהם MUST עבור מטייל, גם אם זה בארצות מפותחות וידידותיות יותר, וגם אם זה במדינות פחות מפותחות או באזורים פראיים. 

תרסיס פלפל - תרסיס פלפל הוא אמצעי להגנה עצמית חוקי ונפוץ בישראל. הוא קל לנסיעה ונוח לשימוש, כשאתם זוכרים להתחשב בכיוון הרוח. אבל, לא כל מדינות העולם מאפשרות שימוש בו, כך שלפני שאתם מצטיידים באחד, כדאי לבדוק את העניין או שתצטרכו למצוא אמצעי הגנה אחר. 
הארנק הבטוח - הארנק שלנו, בעיקר בחו"ל, אמור לרכז את מרבית המסמכים ואמצעי התשלום שאנחנו נושאים איתנו. לאחרונה, הפכה לנפוצה בעולם שיטת גניבת פרטים חדשה - RFID identity theft. כרטיסי אשראי, למשל, נושאים עליהם שבב RFiD, שמי שמחזיק במכשיר שמסוגל לקרוא אותו מרחוק, אפילו אינו צריך לגנוב את הארנק שלכם, כדי לזכות בפרטי כרטיס האשראי שלכם. הארנק הבטוח משמש לא רק כארנק, אלא גם כאמצעי מיסוך למכשירי הגניבה באמצעות טכנולוגיית RFiD, כך שבשימוש בו הפרטים שלכם בטוחים לגמרי. 
חגורת כסף / מסמכים - מאפשרת לכם לשאת על גופכם, קרוב אליכם, את כל המסמכים החשובים לכם - הדרכון, סכומי כסף גדולים וכד'. את כל אותם הדברים שאינכם רוצים להשאיר אפילו בכספת המלון, תוכלו לשאת בתוכה. 
מטען נייד / סוללת גיבוי - נסעתם לחו"ל עם הנייד שלכם? תזדקקו למטען שיאפשר לכם לטעון אותו מיד כשהוא מראה סימנים של התרוקנות הסוללה. 
כילה / צמיד דוחה יתושים - בערים הגדולות במדינות מפותחות, יתושים אינם מהווים בעיה, אבל באזורים הכפריים או ביערות, הם עלולים לחגוג עליכם. מאחר ובמדינות מסוימות, זה עלול של להסתיים רק בעקיצה קטנה ומגרדת, בהחלט כדאי לבדוק את העניין ולהצטייד בהתאם. 
ביטוח נסיעות - טוב, אנחנו מאמינים שאין צורך לספר לכם עד כמה זה חשוב, אבל בכל זאת נדגיש זאת, כי אף טיול אינו בטוח בלי ביטוח נסיעות שמתאים לאופי הטיול ולנתונים הספציפיים שלכם. 
בשורה התחתונה, ככל שתצטיידו ביותר חפצים שיבטיחו שתעברו את הטיול ללא הסתבכויות וסיכונים מיותרים, כך הטיול יהיה מהנה יותר עבורכם!